Villa "Przy Plaży" w Trzęsaczu

Villa przy Plaży w Trzęsaczu zaprasza na wypoczynek nad morzem

 • Jeśli cenisz komfort i wygodę to zapraszamy do pensjonatu “Villa Przy Plaży” w Trzęsaczu!


  Nowy Pensjonat w Trzęsaczu, tuż przy zejściu na plażę.
  Pokoje 2-osobowe i apartamenty 4 i 6-osobowe.

  Nowy budynek (zakończenie budowy w 2011 r.), parter i poddasze. Obiekt położony bezpośrednio przy drodze prowadzącej na plażę. Wygoda i komfort: wysoki poziom wykończenia i wyposażenia każdego pokoju jest u nas w standardzie. Pragniemy, aby Goście mogli wypocząć w naszym pensjonacie w najlepszych warunkach.

  Do dyspozycji Gości: lodówki, kuchenki mikrofalowe, grill, pralka, taras, plac zabaw dla dzieci, sprzęt plażowy i TV sat. Apartamenty posiadają dodatkowo aneksy kuchenne i komfortowe łazienki przy każdym pokoju.

  Bezpieczeństwo: całodobowa ochrona firmy Mufasa, teren ogrodzony, sejf do dyspozycji Gości w każdym pokoju.

  Gości z zagranicy obsługujemy w języku angielskim.

 • Obiekt idealny dla osób z małymi dziećmi (od 0 do 10 lat).

Udogodnienia dla dzieci: plac zabaw, huśtawki, piaskownica, zjeżdżalnie (duża i mała), rowerki, mnóstwo zabawek i sprzętu plażowego. Na trawniku wokół villi jest zawsze czysto - dzieci "biegają na bosaka".

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu jak najlepsze warunki. Mamy nadzieję, że będą mogli Państwo spędzić u nas wspaniałe wakacje. Trzęsacz położony jest dokładnie na 15. południku długości wschodniej, wyznaczającym czas środkowo-europejski. W odległości 2 km od morza znajdują się słynne ruiny kościoła z XIV wieku.

Gmina Rewal jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce. W 2009 roku w Trzęsaczu powstało boisko piłkarskie, oficjalnie otwarto nowoczesny taras widokowy. W wolnym czasie warto udać się na spacer plażą i zwiedzić sąsiednie miejscowości: Pustkowo, Pobierowo i Rewal.

 • Aktywny wypoczynek.

Trzęsacz jest doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku, wymarzonym miejscem dla amatorów windserfingu, paralotni, quadów, jazdy konnej. Popularne są również loty turystyczne. W 2009 r. wybudowano boisko do piłki nożnej. W Trzęsaczu, Pobierowie i Pustkowie co roku organizowane są turnieje piłki plażowej.

W pobliskim Rewalu (ok. 10 min spacerem) znajduje się kompleks sportowy z boiskiem do piłki nożnej i koszykówki oraz korty tenisowe.

 • Prastare legendy związane z Trzęsaczem.

"Dawno temu w Trzęsaczu mieszkała para kochanków, Kaźko - syn rybaka i Ewa - córka komornicy. Pewnego dnia Kaźko wyruszył na wojnę przeciwko brandenburskiej armii. Walczył dzielnie, jednak zginął na morzu. Ewie z żalu za ukochanym pękło serce. Pochowano ją na przykościelnym cmentarzu. Od tamtej pory duch Kaźka zaklęty w morskie fale przybywa do wybrzeża Trzęsacza, aby połączyć się z Ewą. Wówczas nic już nie rozłączy zakochanych"

"A wszystko zaczęło się przed 600 laty, gdy rybacy złowili boginię morza - Zielenicę. Miejscowy proboszcz zamknął boginkę w kościele, aby ją ochrzcić. Ta jednak zmarła z tęsknoty i została pochowana na przykościelnym cmentarzu. Zrozpaczony ojciec - Bałtyk - postanowił odebrać zwłoki ukochanej córki i przez stulecia słał grzywacz za grzywaczem, aż wreszcie przeniósł jej grób na dno głębiny. I w zemście za śmierć córki nie spocznie, aż ostatnią ścianę pochłoną fale."

"W czasach przedchrześcijańskich w okolicach Trzęsacza leżała ziemia potężnego Thora, staronordyckiego boga piorunów i burz. Bóg ten został wyparty stamtąd przez chrześcijańską wiarę, lecz, jak glosi podanie, nie zapomniał o swojej ziemi. Przeciw krajowi, który się mu sprzeniewierzył, posyłał burze i ogromne fale, błyskawice i grzmoty, deszcz i mróz i wzburzone wody morskie. Thor nie zapomniał swego kraju i rok w rok wysyłał swoich posłańców na gliniasty brzeg, niszcząc go przypływami morza."